Vaka Sayısı Düşüşe Geçti

Vaka Sayısı Düşüşe Geçti: Bugün COVID-19’a Yakalanan Kişi Sayısı 3.783 Oldu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün yaptığı açıklamada ülkemizde bugün 3.783 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. 121 kişinin ise virüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve her geçen gün daha fazla insana yayılarak devam eden koronavirüs salgını (COVID-19) ülkemizde de her geçen gün yeni canlar almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, az önce yaptığı açıklamada, bugün gerçekleştirilen 40.520 testten 3.783’ünün pozitif çıktığını bildirdi. Ayrıca 121 kişinin daha hayatını kaybettiğini duyuran Koca, toplamda 10.453 hastanın da iyileşerek taburcu edildiğini bildirdi. Bu bilgiler ışığında ülkemizde bugüne kadar 598.933 test yapıldı. 82.329 kişiye ulaşan koronavirüs 1.890 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden oldu.
Koca, artan vaka sayılarına ilişkin, “Şifa bulan hasta sayımız 10.000’in üzerine çıktı. Tedavide önemli üstünlüklerimiz var. Artan test sayımıza rağmen yeni eklenen vaka sayısında düşüş var. İki gücümüz var: Tedbir, tedavi. Gücümüzü kullanalım.” şeklinde açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada 20 yaşın altındaki ve 65 yaşının üstündeki kişilerle birlikte kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımıza sokağa çıkma yasağı getirdiğini duyurdu. Risk grubunda yer olan tüm vatandaşlarımızın evlerinde kalıp, mümkünse dışarıdan misafir kabul etmemesi ve sosyal mesafelerini korumalarını öneriyoruz. Bu zor günleri hep birlikte atlatmamız için biraz daha sabretmemiz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir